Френският президент Еманюел Макрон заяви, че Украйна признава, че не може да

...
Френският президент Еманюел Макрон заяви, че Украйна признава, че не може да
Коментари Харесай

Макрон: Не искаме Трета световна – Украйна няма как да си върне всичко

Френският президент Еманюел Макрон заяви, че Украйна признава, че не може да си върне всички украински територии, окупирани от Русия от 2014 година насам, и предизвести, че Западът не желае „ Трета международна война “, оповестява БТВ.

„ Трябва да помогнем на Украйна да се отбрани, само че не желаеме да стартира Трета международна война “, обяви Макрон.

„ Войната би трябвало да спре и Украйна би трябвало да бъде в най-хубавата допустима позиция, с цел да стартира договаряния... Дори украинците имат яснотата да кажат, че не разполагат с потенциала да си върнат всичко, което е било отнето от 2014 година насам “, добави той, визирайки анексирането на Кримския полуостров от Русия.

Това се случва на фона на идните договаряния сред Русия и Украйна в турския мегаполис Истанбул. Очаква се невижданата среща сред лидерите Володимир Зеленски и Владимир Путин да бъде този четвъртък.

Все още обаче не е доказано дали такава ще се състои сигурно.

Източник: glasove.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР